Мартіна Хінгіс: биография

Хороших результатів добилася Мартіна і в парі. Спочатку на турнірі ITF в Чехії вона завойовує головний трофей (в парі з Петрою Лангровой), а потім у Гамбурзі виграє свій перший титул WTA (в парі з Джіджі Фернандес). Всього в парному розряді Мартіна взяла участь в десяти турнірах, рахунок перемог і поразок: 15-8.

Сходження Мартіни продовжилося і в новому році. 8 червня 1996, вигравши разом з Хеленою Суков свій перший титул на турнірі Великого шолома в парі, Мартіна стає наймолодшою ??переможницею Уїмблдонського турніру за всю історію його проведення. Всього цього року в парному розряді Хінгіс взяла участь в 16 турнірах WTA, одному турнірі ITF, брала участь в Олімпійському турнірі в Атланті. Крім Вімблдону вона ще п'ять разів доходила до фіналів турнірів WTA, але перемогти їй вдалося лише в одному. Загальний рахунок її парних виступів у сезоні: 37-16.

Добре складалася кар'єра Мартіни і в одиночному розряді. Вона прийняла участь 17 турнірах WTA, одному ITF, Олімпійських іграх. Їй вперше вдалося дійти до півфіналу турніру Великого шолома, зупинити її на US Open вдалося тільки Штеффі Граф - першою на той момент ракетці світу. А незабаром Мартіна виграла свій перший одиночний титул на турнірі WTA: в Філдерштадте («Porsche Tennis Grand Prix»). Всього цього року Хінгіс виграла 2 турніри WTA та 1 ITF, ще двічі вона виходила до фіналу. Вона здобула 51 перемогу при 16 поразках і посіла за підсумками року 4 сходинку у світовому рейтингу. Такий успіх не міг залишитися непоміченим, і Мартіна отримала ще одну нагороду WTA: прогрес року.

1997 рік став для Мартіни справжнім тріумфом. З самого початку сезону Мартіна демонструвала чудову гру. Вона виграє турнір в Сіднеї, а слідом і Відкритий чемпіонат Австралії з тенісу. Тим самим Мартіна увійшла в історію як наймолодша переможниця турнірів Великого шолома в одиночному розряді (їй виповнилося на той момент 16 років, 3 місяці і 26 днів). Усього Мартіна взяла участь в 17 турнірах WTA, причому в 13 з них дійшла до фіналу і перемогла в 12. Єдиний фінал, в якому вона поступилася припав на Відкритий чемпіонат Франції з тенісу, інші турніри Великого шолома Мартіна виграла. Це сенсаційна поразка від хорватки Верби Майола перервало безпрограшну серію Мартіни з 38 матчів (з урахуванням зустрічей в Кубку Федерації і позбавило її Великого шолома (перемоги в усіх чотирьох головних турнірах протягом одного сезону). Але перший рядок у світовій класифікації Мартіна зайняла вже 31 березня 1997 року. Всього в цьому році вона здобула 75 перемог, зазнавши лише 5 поразок. дивно, що саме Хінгіс отримала нагороду WTA як кращий гравець року.

На тлі виступів в одиночному розряді досягнення Мартіни в парі виглядали не так вражаюче, хоча вони теж були дуже успішні. Участь в 16 турнірах, перемоги у 8-ми (у тому числі у Відкритому чемпіонаті Австралії), ще один вихід у фінал. Загальний рахунок перемог і поразок: 51-8.

1998 рік у одиночному розряді вдався дещо гірше попереднього: з 18 турнірів вона перемогла у п'яти, ще три рази програвала у фіналі. З турнірів Великого шолома їй підкорився лише Відкритий чемпіонат Австралії, на US Open вона дійшла до фіналу, а на Ролан Гаррос і в Уїмблдоні вона програвала в півфіналах. Мартіні вперше вдалося виграти підсумковий турнір WTA туру, однак звання першої ракетки світу за підсумками сезону вона втратила. Загальний рахунок її матчів: 67-13.

Те, що не вийшло у Мартіни в минулому році в поодинці, вдалося їй у парі: вона виграла всі чотири турніри Великого шолома, встановивши таким чином особистий рекорд і ставши четвертою тенісисткою в історії, що завоювала «Великий шолом» в парному розряді. Усього Хінгіс зіграла в 13-ти турнірах, вигравши з них дев'ять. Пара Хінгіс-Новотна отримала приз як краща WTA пара року. Рахунок матчів Хінгіс в сезоні: 52-5.