Гус [7] Хіддінк: биография

17 жовтня 2007 збірна Росії здобула в Москві перемогу над Англією (2:1). Головним героєм матчу став Роман Павлюченко, який вийшов на заміну у другому таймі і забив два голи. Перед цією зустріччю президент РФС Віталій Мутко оголосив, що з Хіддінком досягнута домовленість про продовження контракту до літа 2010 року, показавши таким чином, що довіра тренеру не залежить від результатів окремого, нехай навіть і ключового, матчу. За пізнішими коментарям Хіддінка, це додало йому впевненості у зацікавленості російської сторони у співпраці, що благотворно позначилося на його подальшій роботі.

Кінець відбіркового циклу вийшло для росіян вкрай драматичним. 17 листопада 2007 команда Хіддінка програла на стадіоні «Рамат-Ган» ізраїльтянам на останніх хвилинах (1:2), після чого її шанси на вихід у фінальний турнір чемпіонату Європи стали мінімальними. Однак в останній ігровий день (21 листопада) збірна Росії взяла верх над Андоррою (1:0), а Англія несподівано поступилася на своєму полі Хорватії (2:3), для якої матч вже не мав турнірного значення. Росіяни посіли друге місце у відбірковій групі Е, випередивши англійців на одне очко, і отримали путівку на Євро-2008.

Виступ російської збірної на Євро-2008 було вельми вдалим. Незважаючи на те, що в груповому турнірі чемпіонату Європи росіяни поступилися Іспанії з рахунком 1:4, надалі вони, здобувши перемогу над збірними Греції (1:0) і Швеції (2:0), вийшли в чвертьфінал. Зустріч російської збірної з командою Нідерландів в 1 / 4 фіналу стала переможною (у додатковий час підопічні Хіддінка обіграли нідерландців з рахунком 3:1)

Перемога команди із захопленням була сприйнята російськими уболівальниками: по всій країні в ніч на неділю пройшли масові гуляння, люди виходили на вулиці і площі, браталися, обіймалися, скандували «Росія, вперед!" і вітали один одного з перемогою. У Москві на вулиці вийшло більше 700 000 чоловік.

Віддаючи належне ролі, яку Хіддінк зіграв при підготовці російських футболістів, преса називала тренера «чарівником». Після перемоги над Нідерландами ЗМІ жартома називали його і «Великим зрадником» (згадуючи про те, що за день до гри Росія - Нідерланди сам Хіддінк пожартував, що готовий приміряти на себе роль зрадника). Проте відразу після матчу Хіддінк попросив його так не називати, шкодуючи, що вжив це слово на прес-конференції перед матчем.

У півфіналі Євро-2008 команда Росії зазнала поразки від збірної Іспанії з рахунком 0:3. Гравцям і членам тренерського штабу російської збірної в ніч з 26 на 27 червня були вручені бронзові медалі чемпіонату Європи (матч за третє місце на ЧЄ не проводиться, і бронзові медалі вручаються обом не вийшли в фінал півфіналістам).

В липні 2008 року стало відомо, що за успішний виступ національної команди на Євро-2008 Національна академія футболу має намір виплатити Хіддінку три мільйони євро - бонусне винагороду, сума якої була обумовлена ??в контракті, укладеному з тренером двома роками раніше. Зазначалося, що один мільйон Хіддінк отримає за вихід збірної у фінал чемпіонату Європи, один - за вихід в чвертьфінал Євро-2008 і один - за півфінал. Тоді ж повідомлялося про те, що з Хіддінком буде підписано новий контракт. Однак наприкінці 2008 року у зв'язку з фінансовою кризою в країні у керівництва Російського футбольного союзу виникли труднощі з виплатою зарплати Хіддінку. У грудні російський олігарх Роман Абрамович заявив про намір виділити 5 мільйонів доларів на фінансування зарплати знаменитого тренера. За інформацією ЗМІ, Абрамович особисто поговорив з Хіддінком і запевнив його в тому, що той «потрібен країні, і незалежно від фінансового становища в Росії всі зобов'язання перед ним будуть виконані».

25 грудня 2008 «за заслуги в галузі фізкультури і спорту» Хіддінку було присвоєно звання «Заслужений тренер Росії».