Джон Хіггінс: биография

2000-е

Сезон 2000/01 був досить нерівним. Хіггінс буквально розгромив Марка Уільямса у фіналі чемпіонату Великобританії, проте змушений був знятися з Гран-прі з-за свого весілля. Він допоміг Шотландії виграти черговий Кубок Націй і без особливих проблем дійшов до фіналу турніру в Шеффілді. Однак там його чекав Ронні О'Салліван - гравець, непереможний у своїй кращій формі. Хіггінсу довелося задовольнятися чеком фіналіста і третьої рядком у рейтингу.

Наступні два сезони були не дуже вдалими для Джона: він не зміг виграти жодного рейтингового турніру. У своїх інтерв'ю шотландець неодноразово говорив, що вкрай незадоволений своєю грою і не може знайти ту концентрацію і форму, які були притаманні йому ще рік тому. Однак він як і раніше залишався в п'ятірці найсильніших гравців. Серія невдач була перервана переконливою перемогою над Стівеном Магуайром у фіналі British Open 2004. Перемога в цьому турнірі збіглася із ще одним радісним для Джона подією - народженням другого сина.

У сезоні 2005/06 Джон Хіггінс, здавалося, нарешті знову знайшов свою блискучу форму: переконлива перемога на першому рейтинговому турнірі сезону - Grand Prix, у фіналі якого він практично розгромив Ронні О'Саллівана, встановивши попутно 2 рекорди - чотири сенчурі брейка підряд і, відповідно, 494 сухих очки поспіль. На чемпіонаті Великобританії Джон не зумів пройти далі 1 / 8, поступившись Кену Доерті, але слідом за цим пішла перемога на Уемблі, знову над Ронні О'Салліваном, правда, цього разу в контрове партії. Вже на наступному рейтинговому турнірі, Malta Cup, Хіггінс знову досягає фіналу, але програє Кену Доерті, 8:9 (цей фінал фахівці вважають чи не найкращим фіналом сезону), на Welsh Open шотландець поступається в 1 / 8 Джеймсу Уоттане, зате на China Open виходить у фінал. Цей фінал знову закінчується контрове, але не на користь Джона: на цей раз перемогу святкує ще один давній суперник, Марк Вільямс. На чемпіонат світу 2006 Джон Хіггінс виходить у статусі одного з головних фаворитів і, на загальний подив, програє матч першого кола Марку Селбі.

За підсумками цього досить успішного сезону Джону Хіггінсу все ж не вдалося очолити світовий рейтинг.

Вболівальники снукера під враженням блискучої гри Хіггінса в сезоні 2005/06 очікували настільки ж успішної кампанії і в наступному році, тільки от Джон не поспішав радувати своїх шанувальників: він дійшов лише до 1 / 8 на турнірі Northern Ireland Trophy, програвши Дін Цзюньхуею, потім не зумів захистити титул чемпіона Гран-прі, програвши чвертьфінал Марку Кінгу. Зате на UK Championship шотландець знову продемонстрував чудову гру, яка дозволила йому дійти до півфіналу, де він програв став у підсумку переможцем всього турніру Пітеру Ебдону. Потім в грі Хіггінса почався спад: він програв матчі першого кола на Malta Cup і Welsh Open, неяскраво виступив на China Open, поступившись у чвертьфіналі своєму другу і партнеру по тренуваннях Грему Дотті. У Шеффілді-2007 Джон є вже не в якості фаворита. Згодом він сказав, що саме відсутність пильної уваги до своєї персони допомогло йому отримати найбільший тріумф сезону.
NЙого переграв Фергана О'Брайена в 1 / 8, Ронні О'Саллівана в чвертьфіналі і Стівена Магуайра в півфіналі, щоб вперше з 2001 вийти у фінал чемпіонату світу. Його несподіваним противником став той самий Марк Селбі, не пропустив Джона далі 1 / 16 у попередньому році - гравець, який пройшов кваліфікацію і продемонстрував чудову гру (багато хто вважав, що Селбі може стати третім в історії, який зумів стати чемпіоном світу в Крусібл, вийшовши з кваліфікації , слідом за Террі Гріффітс і Шоном Мерфі).
nОднако Джон Хіггінс продемонстрував у цьому фіналі майстерність, волю і самовладання справжнього чемпіона, вигравши свій другий вищий снукерного титул з рахунком 18:13. Так сталося, що саме Джон Хіггінс став першим з блискучого тріо О'Салліван - Хіггінс - Вільямс, який виграв ЧС в 1998 році в 23 роки, і він же став останнім з них, вигравши другий титул ЧС через цілих дев'ять років.