Юссуф Херсі: біографія

Юссуф Херсі біографія, фото, розповіді - нідерландський футболіст ефіопського походження, півзахисник клубу «Де Графсхап»
-

нідерландський футболіст ефіопського походження, півзахисник клубу «Де Графсхап»

Юссуф Херсі почав свою футбольну кар'єру в юнацькій команді «СКД'83», потім Юссуф виступав за молодіжну команду клубу «Гоу Ехед Іглс». Пізніше Херсі потрапив у футбольну академію амстердамського «Аякса». Дебют Юссуфа за основну команду клубу відбувся 26 листопада 2000 року, Херсі вийшов на заміну замість Арона Вінтера на 46 хвилині матчу проти «Утрехта», який завершився поразкою «Аякса» з рахунком 2:1. Усього в чемпіонаті Нідерландів 2000/2001 Херсі зіграв 9 матчів за «Аякс». Після закінчення сезону Юссуф перейшов на правах оренди в клуб «НАК Бреда». У новій команді Юссуф отримав місце в основному складі, в сезоні 2001/2002 Херсі зіграв за НАК 33 матчі і забив 3 м'ячі, а його клуб за підсумками сезону посів 6 місце в чемпіонаті.

У 2002 році Херсі знову був відданий в оренду, на цей раз в клуб НЕК з Неймегена, його дебют відбувся 18 серпня 2002 року в матчі проти «Фейєноорда», Юссуф відіграв весь матч, а його команда програла з рахунком 2:0. Свій перший м'яч за НЕК Юссуф забив 15 вересня 2002 року в матчі проти «Пологи», але це не допомогло його клубу уникнути поразки з рахунком 2:4. Усього в сезоні 2002/2003 Херсі зіграв за НЕК 30 матчів, в яких забив 9 м'ячів. Всього в НЕК 'е Юссуф провів два сезони (НЕК після одного року оренди продовжив термін перебування Юссуфа), відігравши за цей час 61 матч і забив 19 м'ячів, після закінчення сезону 2003/2004, в якому НЕК посів 14 місце, Херсі покинув клуб і повернувся в «Аякс», з яким у Херсі був контракт до 30 червня 2005 року.

У 2004 році Юссуф перейшов «Херенвен», сума угоди між «Аяксом» та «Херенвеном» не розголошувалася. Дебют Херсі за «Херенвен» відбувся 14 серпня 2004 року в матчі проти АЗ, який завершився внічию 1:1. За п'ять місяців у «Херенвені» Юссуф провів лише 9 матчів, а після відкриття зимового трансферного вікна перейшов до «Вітесс». Дебют за «Вітесс» відбувся 23 січня 2005 року в матчі проти «Фейєноорда», Херсі відіграв весь матч, а його клуб, завдяки дублю Ігора Глушчевіча, домігся в гостях перемоги з рахунком 1:2. Свій перший м'яч за «Вітесс» Юссуф забив 6 лютого 2005 року в матчі проти «Пологи», Херсі відзначився на 23 хвилині матчу, який завершився перемогою «Вітесс» з рахунком 3:0. Усього в сезоні 2005/2006 Херсі зіграв 17 матчів і забив 1 м'яч. Сезон 2006/2007 видався для Херсі одним з кращим, Юссуф в 25 матчах забив 10 м'ячів, а його клуб за підсумками сезону зайняв 12 місце.

У 2007 році Херсі підписав контракт до 2010 року з клубом «Твенте». Дебют Юссуфа відбувся 18 серпня 2007 року в матчі проти «Ексцельсіор», Херсі вийшов на заміну в кінцівці матчу і відіграв 12 хвилин, а його клуб переміг з рахунком 0:2. Усього Юссуф в сезоні 2007/2008 провів за «Твенте» провів 25 матчів і забив 7 м'ячів.

В кінці серпня 2009 року Юссуф перейшов у грецький АЕК, підписавши з клубом контракт на один рік, з можливість продовження ще на два сезони. У свою чергу «Твенте», в замін Херсі, отримав фінського 22-х річного півзахисника АЕК 'а Перпаріма Хетемаю. ??

Юссуф народився в Ефіопії, але вважав за краще виступати за Нідерланди. У 2000 році Херсі був визнаний кращим гравцем на товариському турнірі в Югославії, де брали участь молодіжні команди до вісімнадцяти років.

У червні 2001 року Херсі у складі збірної Нідерландів відправився на Чемпіонат світу серед молодіжних команд, до цього, в травні він зіграв на міжнародному турнірі у французькому Тулоні. Крім Юссуфа, в збірну було викликано ще кілька гравців «Аякса», Рафаель ван дер Варт, Джон Хейтінга і Мартен Стекеленбург. У першому матчі на турнірі нідерландці програли збірній Коста-Ріки з рахунком 1:3, єдиний гол у складі «помаранчевих» забив саме Юссуф, відзначившись відразу після виходу на заміну на 62-ій хвилині. Вдала гра Херсі дозволила йому вже в наступній грі з'явитися в основному складі. У другому матчі, що відбувся 24 червня, команда Луї ван Гала зіграла внічию з Еквадором. На гол Юргена Коліна еквадорці відповіли точним ударом Хорхе Варгаса в самій кінцівці матчу. У третьому заключному матчі на груповому етапі збірної Нідерландів належало 24 червня зустрітися з командою Ефіопією. Після першого тайму «помаранчеві» вели з рахунком 0:2, один м'яч був на рахунку Херсі, але підсумковий рахунок у матчі зафіксував перемогу нідерландців з рахунком 2:3. Завдяки цій перемозі Нідерланди вийшли в 1 / 8 фіналу.

У зв'язку з тим, що шансу у Юссуфа пробитися в першу збірну Нідерландів практично не було, він вирішив повернутися до варіанту зі збірною Ефіопією, але запрошення зі збірної Херсі так і не отримав.