Рудольф Харузек: біографія

Рудольф Харузек біографія, фото, розповіді - угорський майстер, один з найсильніших шахістів кінця XIX століття
-

угорський майстер, один з найсильніших шахістів кінця XIX століття

Особливе обдарування його виявилося в матчах з майстрами - Геза Мароці, та іншими майстрами того часу. У турнірі угорських шахістів за листуванням (1895-1897) він, набравши 16 очок з 18, розділив з Мароці 1-2 місце. Перемігши в матч-турнірі 4 угорських майстрів у грудні 1897 року, випередив Мароці (матч з ним закінчився внічию 2:2) і став фактично чемпіоном країни.

На міжнародній арені Харузек дебютував в 1896 році в Нюрнберзі, де , хоча і зайняв 12-е місце, звернувши на себе увагу перемогами над К. Вальбродтом, Д. Блекберном, Д. Яновським, Д. Шовальтером і особливо в заключному турі - над переможцем турніру чемпіоном світу Емануілом кер.

Вже в найближчих трьох міжнародних турнірах Харузек підтвердив репутацію шахового генія, розділивши в Будапешті (1896) 1-2-е місце з М. Чигоріна (випередивши Г. Пільсбері, Г. Мароці, З. Тарраша, Д. Яновського, К. Шлехтером ) і фінішувавши першим у Берліні (1897), набрав 14 ? з 19 і випередивши К. Вальбродта, Блекберна, Д. Яновського, К. Шлехтером, М. Чигоріна. У наступному році він ділить в Кельні з М. Чигоріна і В. Коном 2-4-е місце, випередивши В. Стейніц, К. Шлехтером та інших.

Світова шахова преса вже додала ім'я Харузека до імен інших претендентів на матч з кер - Тарраша, Пільсбері і Яновському.

В одному з повідомлень «British Chess Magazine» за вересень 1898 навіть повідомлялося про передбачуване матч-турнірі у Відні за участю цієї четвірки шахістів і чемпіона світу. Сам же Еммануїл Ласкер, виділяючи з них Харузека, пророкував йому блискуче майбутнє і припускав, що саме в боротьбі з ним йому доведеться захищати свій титул.

Але тяжка хвороба - туберкульоз легенів - раптово забрав життя геніального шахіста.