Йонні Анкер Хансен: біографія

Йонні Анкер Хансен біографія, фото, розповіді - колишній датський футболіст, захисник
-

колишній датський футболіст, захисник

У складі національної збірної Данії дебютував 20 травня 1987 року в матчі проти Греції. За чотири роки в збірній він взяв участь в 12 матчах. У 1995 році Хансен був у складі збірної на Кубку Короля Фахда, але на турнірі, який виграла його команда, він так і не зіграв.

Біографія

Клубна кар'єра

Влітку 1991 року разом зі своїм одноклубником Даном Петерсеном, Хансен перейшов в амстердамський «Аякс». Його особистий контракт з клубом був розрахований на три роки. Неофіційний дебют Хансена в команді Лео Бенхаккер відбувся 3 серпня в товариській грі проти любительської команди «Ексцельсіор '31». Матч закінчився розгромною перемогою амстердамців з рахунком 0:13. У серпні Йон зіграв ще у чотирьох спарингах, а в грі проти італійської «Сампдорії» відзначився голом.

У чемпіонаті Нідерландів датський захисник дебютував 25 серпня в гостьовому матчі проти «Вітесс», що завершився з нічийним рахунком 0:0 . У тій зустрічі Хансен отримав важку травму, причому отримав він її в зіткненні зі своїм одноклубником Франком де Буром. В результаті зіткнення Йон зламав три або чотири передніх зуби і тому йому довелося залишити поле. Замість нього на заміну вийшов його співвітчизник Дан Петерсен. Лікуватися Хансен відправився в своє рідне місто Оденсе і вже через один місяць міг брати участь у матчах. Відправившись від однієї травми, Йонні відразу отримав іншу, під час тренувального матчу він пошкодив коліно. Після операції Хансен вибув з гри майже на цілий рік.

Другий сезон для Хансена видався таким-же невдалим як і перший, датчанин занадто часто піддавався травм. Лише в листопаді 1992 року Йонні повернувся на поле, відігравши 22 хвилини у грі проти «Фейєноорда». Але потім Хансен більш ніж три місяці не виступав за основний склад «Аякса». Його черговий вихід на поле відбувся 16 березня 1993 року в матчі Кубка УЄФА проти французького «Осера», що завершився перемогою амстердамців з рахунком 1:0. У грі Хансен замінив марсіан Вінка на 57-й хвилині. Наприкінці того ж місяця він провів свій дебютний матч у Кубку Нідерландів. У травні датчанин став частіше з'являтися в іграх чемпіонату на заміну, а в двох останніх турах він і зовсім грав з перших хвилин. За сезон Хансен провів тільки 6 ігор в чемпіонаті.

З жовтня по листопад 1993 Хансен перебував на перегляді в англійських командах «Мідлсбро» і «Ньюкасл Юнайтед». У грудні стало ясно, що Йон повернеться у свій колишній клуб «Оденсе». Останній матч у складі амстердамців датчанин провів 15 грудня у Кубку Нідерландів. У матчі другого раунду проти «Твенте», «Аякс» здобув упевнену перемогу з рахунком 4:1. У грі Йон вийшов на заміну на 72-й хвилині замість Кларенса Зеєдорфа.