Імріх Золтан Халмаі: біографія

Імріх Золтан Халмаі біографія, фото, розповіді - угорський плавець, двухратний чемпіон і п'ятикратний призер літніх Олімпійських ігор
-

угорський плавець, двухратний чемпіон і п'ятикратний призер літніх Олімпійських ігор

На літніх Олімпійських іграх 1900 в Парижі Халмаі брав участь в трьох гонках - на 200 м, 1000 м і 4000 м, все вільним стилем. У першій він виграв півфінал і зайняв у фіналі друге місце. У другій він знову почав з перемоги у попередньому раунді, і посів третє місце у заключній гонці. В останньому змаганні плавець знову, перемігши півфіналі, посів другу позицію у фіналі. Після цих Ігор Халмаі отримав дві срібні та одну бронзову медалі.

Наступного Іграх 1904 в Сент-Луїсі Халмаі змагався тільки в запливах на 50 і 100 ярдів вільним стилем. У кожній дисципліні по виграв по дві гонки (півфінал і фінал) і отримав дві золоті медалі.

Через два роки він брав участь в неофіційних Олімпійських іграх в Афінах. Халмаі став переможцем разом зі своїми партнерами по збірній в естафеті 4х250 м і зайняв друге місце гонці на 100 вільними стилем. Однак ці дві медалі не визнаються Міжнародним олімпійським комітетом.

Ще через два роки Халмаі взяв участь у плавальних змаганнях на літніх Олімпійських іграх 1908 в Лондоні. У гонці на 100 м вільним стилем він став переможцем в чвертьфіналі і півфіналі, але став другим у фіналі, отримавши срібну медаль. В естафеті 4х200 м його команда відразу проходила у фінал, оскільки їй не дісталися суперники на попередніх етапах, і вона зайняла в ньому друге місце.