Альфред Хайош: біографія

Альфред Хайош біографія, фото, розповіді - угорський архітектор і плавець, дворазовий чемпіон літніх Олімпійських ігор 1896 і перший переможець Ігор від Угорщини
-

Хайош народився 1 лютого 1878 року в Будапешті під ім'ям Арнольд Гуттманн. Він став займатися плаванням у тринадцять років після того, як його батько потонув в Дунаї. Пізніше, він змінив ім'я на Альфред Хайош, що в перекладі з угорської означає «Моряк». Він це зробив, щоб допомогти своїй плавальної кар'єрі.

Хайош виграв 100-метрову дистанцію на чемпіонаті Угорщини та Європи в 1895 році, повторивши успіх в наступному році. Також, він займався легкою атлетикою і футболом. У першому виді спорту серед його досягнень були перемоги на чемпіонаті країни з бігу на 100 м, на 400 м з бар'єрами та метанні диска. В іншому спорті, він грав в національному чемпіонаті з 1901 по 1903 рік.

У 1896 році, Хайош брав участь на I літніх Олімпійських іграх в Афінах. Він змагався у двох запливах - вільним стилем на 100 м і 1200 м. Хайош переміг в обох гонках, в першій його результат був 1:22,2, а в іншій 18:22,2. Він став наймолодшим переможцем ігор. Хайош хотів брати участь і в 500-метровому запливі вільним стилем, але не встиг.

Під час проведення ігор, Хайош був студентом і займався архітектурою. Він отримав дозвіл брати участь в іграх, але не відразу, і тому перший час керівники навчального закладу були ним незадоволені.

Отримавши професію архітектора, Хайош брав участь у конкурсі мистецтв на літніх Олімпійських іграх 1924 в Парижі серед архітекторів. Він виграв, отримавши срібну медаль (золоті медалі давали тільки французам).

Хайош спроектував кілька спортивних будівель в Будапешті.

Хайош був включений до Міжнародної зали слави плавальний і Міжнародний єврейський спортивний зал слави (за національністю, Хайош був євреєм).