Рорі Фаллон: біографія

Рорі Фаллон біографія, фото, розповіді - новозеландський футболіст, нападник
-

новозеландський футболіст, нападник

Починав кар'єру в Новій Зеландії в команді «Норт-Шор Юнайтед» з передмістя Окленда. У 1999 році виїхав до Англії, вступивши у футбольну академію клубу, виступаючого в першому дивізіоні, «Барнслі». Свій перший матч за основний склад Фаллон провів 16 квітня 2001 року в матчі проти клубу «Престон Норт Енд» (0:4), відігравши всі 90 хвилин. Той матч так і залишився єдиним на рахунку Фаллона в сезоні. У наступному сезоні з самого початку Фаллон став потрапляти до складу «Барнслі», але в 10 проведених зустрічах жодного разу не вразив ворота суперників. У грудні він був відправлений в оренду на два місяці в клуб двома рангами нижче - «Шрусбері Таун». Одинадцять матчів також пройшли для Фаллона безрезультативно. Повернувшись з оренди в лютому, Фаллон на поле в тому сезоні більше не з'являвся. «Барнслі» за підсумками сезону 2001/02 покинув перший дивізіон. Наступні два сезони Фаллон провів набагато впевненіше (42 гри, 11 голів), закріпивши за собою місце в складі.

У листопаді 2003 гравець перейшов до «Суіндон Таун», де провів два з половиною сезони. На початку 2005 року Фаллон став рідше потрапляти в основний склад, в основному виходячи на поле на останніх хвилинах, і був відданий в оренду на один місяць у «Йовіл Таун».

У січні 2006 року Рорі Фаллон за рекордну для клубу суму 300 тисяч фунтів був придбаний «Суонсі Ситі». Через рік за ті ж гроші він був проданий в «Плімут».

Будучи нащадком англійця і представниці корінного населення Нової Зеландії, маорі, Фаллон в 1998 році брав участь у складі збірної Нової Зеландії в неофіційному чемпіонаті світу для юнаків не старше 16 років. Переїхавши до Англії, він виступав за збірну Англії на юнацькому рівні. Незважаючи на зацікавленість головного тренера зеландцев Ріки Херберта в гравцеві з дня його приходу на посаду в 2005 році, включити Фаллона до складу він довгий час не міг: раніше діяло правило ФІФА, що гравці, що мають подвійне громадянство, повинні були до досягнення 21 року визначитися, за яку збірну на вищому рівні вони хочуть виступати. 3 червня 2009 віковий ценз був знятий, і Фаллон, розсудивши, що потрапити до складу збірної Англії, вже практично неможливо, прийняв запрошення Херберта. У своєму першому ж матчі у вересні 2009 проти збірної Йорданії Фаллон забив гол. У стикових матчах за право поїхати на чемпіонат світу 2010 проти Бахрейну Фаллон став головним героєм двоматчевого протистояння, провівши єдиний гол за 180 хвилин, головою, після подачі з кутового. Завдяки цьому голу Нова Зеландія вперше з 1982 року пробилася на чемпіонат світу.