Джеремі Метью Уорінеру: біографія

Джеремі Метью Уорінеру біографія, фото, розповіді - знаменитий американський бігун, що спеціалізується на дистанції 400 м, триразовий олімпійський чемпіон і п'ятикратний чемпіон світу
-

Професійна кар'єра

У 2004 році молодий Уорінеру робив перші кроки на легкоатлетичної сцені, пробиваючись через відбіркові раунди Літніх Олімпійських ігор в Афінах, вже тоді показуючи свій фірмовий стиль бігу - плавний, спринтерський, широкий крок. Діставшись до фіналу, американський бігун виграв його з особистим рекордом (44.00 секунди). А пробігши третій етап в естафеті 4х400, Уорінеру допоміг американській команді прийти до фінішу першою і, таким чином, завоював своє друге золото.

Наступну серйозну перемогу Джеремі здобув у 2005 році на чемпіонаті світу в Хельсінкі, де, незважаючи на холодну, дощову погоду, зумів прибігти першим на четирехсотметровке з результатом 43.93 секунди. А потім став головним творцем успіху команди США, яка перемогла в естафеті 4x400.

На початку 2006 року Уорінеру, змагаючись на дистанції 200 м, поліпшив свій особистий рекорд до 20.19 секунд. А в кінці року Джеремі побив своє найкраще досягнення на 400 метрах (43.62 секунди) на Олімпійському стадіоні в Римі. Разом з Асафа Пауелл (100 м) і Санею Річардс (400 м, жінки) він переміг у шостому змаганні у рамках Золотої Ліги ІААФ (400 м) протягом одного сезону, поповнивши, тим самим, свій особовий рахунок на $ 250,000.

Все літо 2007 року американський спортсмен домінував на своїй улюбленій дистанції. Кульмінацією став Чемпіонат світу в Осаці, де 31 серпня 2007 року він переміг на 400-метрівці, оновивши свій особистий рекорд (43.45) до третього в історії (до нього лише Майкл Джонсон і Батч Рейнолдс бігли швидше).

На Олімпіаді в Пекіні Уорінеру кваліфікувався на фінальний забіг з результатом 44,12 сек, знизивши темп бігу на останніх 50 метрах, щоб приберегти сили на фінал. Це призвело до ще більшого передчутті того, що він зможе побити світовий рекорд Майкла Джонсона, проте замість цього Уорінеру узяв тільки срібло, несподівано програвши Лашона Меррітт майже секунду. Третє місце посів ще один представник США Девід Невілл, забезпечивши повну перевагу американської команди на дистанції 400 м.