Маріон Бартолі біографія, фото, розповіді - французька тенісистка, в даний час живе в Женеві

французька тенісистка, в даний час живе в Женеві

Загальна інформація

Спортивна кар'єра

Початок

У 16 років юніорка Маріон вперше пробує свої сили в турнірах ITF, на одному з яких, в Алжирі, перемагає. Тоді ж вона виграє престижний юніорський турнір Orange Bowl в своїй віковій категорії. У 18 років вона вже друга у рейтингу серед юніорів. Крім того вона перемагає на юніорському чемпіонаті в США, де у фіналі вона несподівано обіграла росіянку Світлану Кузнецову. Також можна відзначити дебют на US Open в 2002 році, де Маріон дійшла до 3 кола. У 2003 році вона вперше потрапляє до ТОР 100 і бере участь в двох фіналах турнірів WTA в парі, а в одиночному розряді виходить в перший півфінал турніру в Канберрі.

2004

Попадання в ТОР 50 . Бере участь у двох фіналах парних турнірів, в одному з яких перемогла. Француженка була першою у Касабланці, а програла в Ташкенті. Виходить у півфінали одиночних турнірів в Окленді, Хайдерабаді і Цинциннаті. Виходить в 3 коло Вімблдону. Дебютувала у складі збірної Франції в Кубку Федерації.

2005

Перемогла на другому парному турнірі, первенствуя в Паттаї. Виходить в ТОР 40. Доходить до 2 півфіналів в одиночному розряді: в Окленді і Квебеку.

2006

Цей рік вважається роком прориву французької тенісистки. Маріон вперше перемагає на турнірі WTA в одиночному розряді. Вона першенствує на турнірі в Окленді, розгромивши у фіналі Віру Звонарьову. Надалі француженка переможе на турнірах в Токіо та Квебеку. Також Маріон перемагає в парному турнірі в Празі разом з Шахар Пеєр. Крім того, вона виходить у фінал турніру на Балі, де поступається росіянці Світлані Кузнєцовій, і півфінал в Сеулі. Перше попадання в ТОР 20.

2007

У цей рік французька тенісистка не змогла перемогти ні на одному турнірі, зате вона виходить у фінал Вімблдону, сенсаційно вигравши в півфіналі у Жюстін Енен, яка виграла перший сет 6-1 і у другому вела з рахунком 5-3. Але у фіналі Маріон начисто програє Вінус Вільямс. Крім того, вона пробивається в 4 коло US Open. Крім Вімблдону виходить у фінали в Празі (одиночний розряд) і Сіднеї (парний розряд) і півфінали в Страсбурзі, Бірмінгемі, Істбурне та Люксембурзі. До кінця року досягає найвищого місця в кар'єрі - 9 і бере участь на підсумковому турнірі в якості запасного гравця замість Серени Вільямс, яка забезпечила собі участь у півфіналі, але знялася через травму. Там Маріон зустрічається з Жюстін Енен, яка взяла реванш за образливу поразку на Уїмблдоні: 6-0, 6-0.

2008

Початок сезону був непереконливим. На турнірі другої категорії в Сіднеї, який став єдиним для француженки перед Australian Open, Маріон, отримавши сьомий номер посіву, поступається у другому колі Франчесці Скьявоне з рахунком 2-6, 6-3, 6-2. Сам турнір Великого шолома теж не вдався: вже в першому колі довелося зачохлити ракетку проти Софії Арвідсон. Потім був домашній турнір у Парижі. Отримавши третій номер посіву, Маріон почала виступ на турнірі з другого кола. Дійшовши до півфіналу, вона поступилася майбутній переможниці цього турніру Ганні Чакветадзе. Після Парижа Маріон вирушила до Дохи, де знову таки поступилася в стартовому матчі. Переїзд в США на супер-турніри першої категорії в Індіан-Уеллс та Майамі теж не приніс значних успіхів: У Індіан-Уеллс Маріон доходить до 1 / 8 фіналу, де її зупиняє Лінс Девенпорт, а в Майамі французька тенісистка знову поступається у стартовому матчі.