Фернандо Хосе Торрес Санс: биография

У свій перший же сезон в «Ліверпулі» Торрес зумів вперше з часів Роббі Фаулера забити більше 20 голів у Прем'єр-Лізі , побив рекорд за кількістю м'ячів, забитих іноземцем в дебютному сезоні, до того належав Руду ван Ністелрою (Фернандо зумів забити 24 голи в лізі), а також повторив рекорд Роджера Ханта, у восьми домашніх іграх підряд вразивши ворота суперника. Всього ж на його рахунку в першому сезоні 33 м'ячі у всіх турнірах. У червні 2008 року Фернандо Торрес відправився на Чемпіонат Європи 2008 в Австрії та Швейцарії, де разом з Давидом Вільей став основним нападаючим збірної. На першості Європи він забив 2 м'ячі, один з яких був забитий ним у фінальному матчі проти Німеччині 29 червня 2008 року в Відні. Цей м'яч став переможним для іспанців, які виграли фінал з рахунком 1:0 і, відповідно, стали кращою командою Старого світу.

У новому сезоні англійської Прем'єр-ліги Торрес забив перший м'яч «Ліверпуля» в цьому турнірі. Гол був забитий на 83 хвилині матчу «Сандерленд» - «Ліверпуль», який завершився з мінімальною перемогою гостей 0:1.

На початку нового сезону Торрес допоміг своїй команді 3-ма м'ячами, але це не врятувало «Ліверпуль» від 2 поразок: від «Тоттенхема» 1-2 і «Астон Вілли» 1-3. Він відзначився в матчах зі «Сток Сіті», «Астон Віллою» і «Болтоном».

29 грудня 2009 на 93 хвилині матчу з «Астон Віллою» забив вирішальний м'яч, до того ж, цей м'яч став 50-м у Прем'єр Лізі. Матч завершився мінімальною перемогою «Ліверпуля» з рахунком 0:1.

У сезоні 2009/2010 Торрес був дуже схильний до травм і в загальній складності пропустив майже половину матчів чемпіонату. Однак, незважаючи на ці труднощі, іспанець забив 18 голів в 22-х матчах, що дозволило йому розділити 6-е місце в рейтингу бомбардирів з Джермейном Дефо з «Тоттенхема», який, втім, провів на 11 ігор більше.

Під час літнього міжсезоння 2010 преса сватала Торреса у ряд інших клубів (частіше за інших фігурували «Челсі» і неймовірно багатий «Манчестер Сіті»). Називалася навіть ймовірна сума трансферу - 70 мільйонів фунтів стерлінгів. Проте сам гравець розвінчав ці чутки, і, очевидно, новий сезон розпочав у складі «Ліверпуля».

Міжнародна кар'єра

Торрес забив переможний гол у фіналі Євро-2008 на 33-й хвилині . Зробив за збірну Іспанії два хет-трику. Один з них був оформлений на Кубку Конфедерацій проти збірної Нової Зеландії.

Повний для нього травм сезон 2009/2010 відбився і на виступі Торреса на чемпіонаті світу в ПАР. Торрес не зміг продемонструвати своєї кращої гри і за весь турнір так і не забив жодного гола, а в останніх двох матчах змагання, півфіналі та фіналі, що відбувся 11 липня 2010 року, він навіть опинявся поза стартового складу. У фінальному поєдинку проти збірної Нідерландів Фернандо вийшов в лише в другому додатковому таймі на заміну Давіду Вільї. На останній хвилині футболіст отримав травму паху і майже хвилину лежав на газоні, хоча гра тим часом тривала.