Лайош Тихі: біографія

Лайош Тихі біографія, фото, розповіді - колишній угорський футболіст і тренер
-

колишній угорський футболіст і тренер

Лайош Тихі РОДЛ в Будапешті. Там же він почав свою кар'єру, виступаючи за клуби МЕМОЧ і «Локомотив». У 1953 році Лайош перейшов до «Гонвед». Він дебютував у складі 7 березня в матчі з «Шальготарьяном», де вийшов на заміну і через 19 хвилин забив гол. Тихі виграв з клубом два чемпіонати Угорщини. Проте після 1956 року гегемонія команди закінчилася: під час угорського повстання частина гравців команди, включаючи лідерів - Пушкаша, Кочиша і Цібора покинули клуб та країну. Лише в 1959 році клуб зміг знову домогтися успіху, вигравши розіграш Кубка Угорщини і Кубка Мітропи, в якому Тихі став кращим бомбардиром з 7 м'ячами. У тому ж році він став кращим снайпером чемпіонату і кращим гравцем першості Угорщини. Згодом Лайош ще 4 рази був кращим бомбардиром чемпіонату Угорщини. Всього за «Гонвед» футболіст провів 320 ігор ігор і забив 247 голів.

У період з 1955 по 1971 рік Тихі виступав за збірну Угорщини, в якій дебютував 5 травня в матчі з Норвегією, де Лайош забив гол через 11 хвилин після виходу на заміну; його команда матч виграла 5:0. Після відходу зі збірної більшої частини гравців «Золотий команди», Лайош спробував зайняти місце Пушкаша в складі. На чемпіонаті світу 1958 угорці зайняли 3 місце в групі. Незважаючи на це на турнірі Тихі забив 4 голи в 4 матчах, при тому, що його команда все забила 7 м'ячів. Чотири роки по тому Угорщина дійшла до чвертьфіналу, де програла Чехословаччині; на мунділе Тихі забив 3 голи в 4 зустрічах. На чемпіонаті світу в Англії Тихі на полі вже не виходив.

Після завершення кар'єри гравця, Тихі став тренером, працюючи спочатку з молодіжної, а потім першою командою «Гонвед», яку в 1980 році, вперше за 35 років , привів до виграшу чемпіонату країни. Потім він попрацював у Кувейті і знову з молодіжним складом «Гонвед».

Командні

Приватні

• Кращий бомбардир чемпіонату Угорщини: 1959 (15 голів), 1961 (21 гол), 1962 (29 голів), 1963 (13 голів), 1964 (28 голів)
  • Кращий бомбардир Кубка Центральної Європи: 1960 (7 голів)