Арно Схап: біографія

Арно Схап біографія, фото, розповіді - нідерландський футболіст, півзахисник, помер від серцевого нападу під час матчу між аматорськими командами
-

Арно Схап народився 17 жовтня 1974 року в Амстердамі. Футболом Арно почав займатися у складі юнацької команди амстердамського «Аякса». Пізніше Схап виступав за молодіжний склад «Фейєноорда» і «Ексцельсіор».

З 1998 року Схап почав виступати за клуб першого дивізіону «Дордрехт'90». 11 серпня 1998 Арно дебютував за основний склад у матчі групового етапу кубка Нідерландів проти клубу «Тонегідо», що завершився внічию 0:0. Через 10 днів, 22 серпня, Схап дебютував у першому дивізіоні, в гостьовому матчі «Дордрехт» зустрівся з «Харлемом». Арно у матчі виконував роль лівого півзахисника, дебют Схапа видався чудовим, його команда розгромила опонента з рахунком 0:4, покером відзначився форвард Рік Хогендорп. Головний тренер Роберт Вербеке протягом усього сезону награвав Арно на різних позиціях, як у півзахисті, так і в захисті. За сезон Схап відіграв за клуб 20 матчів.

6 вересня 1999, Арно відзначився першим забитим м'ячем у першому дивізіоні, в домашній грі проти «Хелмонд Спорту», ??Схап на 84-ій хвилині вразив ворота голкіпера Джона Рокс , асистентом гольової передачі став воротар «Дордрехт» Йохан ван дер Верф. У підсумку господарі поля здобули перемогу з рахунком 3:0. За сезон Арно забив чотири м'ячі в 28 матчах чемпіонату, за підсумками якого, «Дордрехт» зайняв лише 8-е місце.

Наприкінці липня 2000 Схап перейшов до вищолігової Нідерландів АЗ. Спочатку Арно виступав лише за резервний склад АЗ. Дебютував Арно за основний склад АЗ 4 лютого 2001 в матчі проти «Фейєноорда», Схап вийшов на заміну у другому таймі, замінивши на 64-ій хвилині Кеннета Переса, до цього часу його команда програвала з рахунком 0:1. Але в кінцівці матчу АЗ пропустив ще два м'ячі, у складі «Фейєноорда» відзначилися Йон-Даль Томассон і Бонавентуре Калу. За клуб Арно провів в чемпіонаті тільки три матчі, причому у всіх трьох іграх його команда програвала. У червні 2001 року Схап перейшов до «Хелмонд Спорт», який виступав у першому дивізіоні. Дебют Арно відбувся 25 серпня 2001 року в матчі проти «Камбююра», Схап в грі з'явився тільки наприкінці другого тайму, вийшовши на заміну на 73-ій хвилині матчу, який завершився перемогою «Камбююра» з рахунком 0:2. У дебютному сезоні за клуб Схап відзначився двома забитими м'ячами в 24 матчах. У сезоні 2002/2003 Схап провів за клуб 18 матчів і забив 3 м'ячі. Влітку 2003 року Арно вирішив завершити свою футбольну кар'єру на професійному рівні, однак Схап став грати за аматорські команди. З 2004 року Арно виступав за аматорський клуб «Хілверсум».

4 серпня 2004, під час матчу між командами «Хілверсум» і «Зейдвогелс», Арно, після півгодини гри впав на полі і втратив свідомість. Спроби привести його до тями виявилися марними, гравець помер в машині швидкої допомоги. Як пізніше показав розтин, 29-річний футболіст помер від серцевого нападу. Через два дні, у п'ятницю 6 серпня, Схап повинен був одружитися, у нього залишилося двоє дітей.