Діанбобо (Бобо) Бальде: биография

У першій грі другого кваліфікаційного раунду Ліги чемпіонів 2005-2006 проти словацького клубу «Петржалка» «Селтік» на своєму полі поступився з рахунком 0-5. У гостьовому матчі «кельти» виграли з рахунком 4-0, але вибули з подальшої боротьби за трофей. Бальде взяв участь в обох матчах. У тому сезоні він отримав у цілому сім жовтих карток і забив один м'яч. Також разом з командою він завоював Кубок ліги і став чемпіоном Шотландії. Пізніше отримав травму живота.

Бальде пропустив початок сезону 2006-2007 з-за перенесеної операції, проведеної для усунення проблем, що виникли з м'язом шлунка. Він повернувся в основний склад у листопаді, але в День подарунків (26 грудня) отримав перелом ноги. Він отримав травму в першому таймі матчу проти клубу «Данді Юнайтед», що завершився з рахунком 2-2. Він вибув з ладу на декілька місяців.

У липні 2007 року, перед початком нового сезону Рой Кін, головний тренер «Сандерленда» висловлював бажання зробити пропозицію Бальде про перехід в його клуб. Кін пропонував за свого колишнього одноклубника півтора мільйона фунтів стерлінгів. Бальде відмовився розглянути цю пропозицію.

У жовтні 2007 року Бальде висловив бажання покинути клуб, тому що він не потрапляв в основний склад.

Бальде провів свій перший матч у сезоні 2007-2008 26 грудня 2007, тобто майже через рік після останнього матчу. Підсумком матчу стала перемога «кельтів» над клубом «Данді Юнайтед» з рахунком 2-0. Цим матчем почалася «суха серія» «Селтіка», що продовжилася майже п'ятнадцять місяців. Бальде став кращим гравцем матчу.

Бальде був на лавці запасних у матчі проти «Рейнджерс» 29 березня 2008 року. Потрапив в заявку на матч вперше після Різдва, коли він отримав травму на Кубку африканських націй 2008. Вийшов на поле кількома днями пізніше, замінивши дискваліфікованого Гері Колдуелл. Цей матч став для Бальде першим з грудня 2007 року. Селтік здобув перемогу над «Абердіном» з рахунком 1-0. Бальде був визнаний кращим гравцем матчу. Йоргіос Самарас забив єдиний м'яч у тій грі.

На початку сезону 2008-09 було оголошено, що Бальде дозволять покинути «Селтік» в якості вільного агента за умови, що він зможе знайти клуб, який задовольнить його вимоги щодо розмірами заробітної плати.

У контрольних матчах, що пройшли перед початком сезону 2008-2009 Бальде провів на полі останні 13 хвилин матчу проти «Саутгемптона», останні 30 хвилин у матчі проти «Мідлсбро» у рамках Кубку Виклику, що проводився у португальському Алгарве. Він провів перший повний матч у сезоні в другому матчі турніру проти валлійського клубу «Кардіфф Сіті». Цей матч став першим між командами за 81 рік. Він також відіграв останні 22 хвилини у товариському матчі проти «Порту», ??що завершився з рахунком 1-0 на користь «Селтіка». За свою кар'єру в «Селтіку» Бальде завоював п'ять титулів чемпіона Шотландії, три Кубки Шотландії і два Кубки ліги, а також дійшов до фіналу Кубка УЄФА 2003 року.

Підводячи підсумок своєї довгої кар'єри в «Селтіку» Бальде сказав: «Селтік» був серйозною віхою в моїй кар'єрі. Ми досягли Фіналу Кубка УЄФА, п'ять разів ставали чемпіонами ліги і виграли кілька Кубків Шотландії і Кубків Ліги, було багато хороших матчів у Лізі чемпіонів, і я дуже задоволений досвідом, який я отримав, граючи в такому фантастичному клубі ".

Валансьєн

Бальде перейшов у французький клуб «Валансьєн» 20 жовтня 2009 року, де і грає по теперішній час. Бальде забив свій перший м'яч у складі клубу в матчі проти «Ренна». М'яч став переможним : у тому матчі «Валансьєн» переграв своїх суперників з рахунком 3-0.

У збірній

Бальде викликався до складу збірної на відбіркові ігри Кубка африканських націй 2002. Він також взяв участь у іграх Кубка африканських націй 2004, де збірна Гвінеї поступилася в чвертьфіналі збірній Малі, та відбіркових іграх Чемпіонату світу з футболу 2006.