Хав'єр Анхель Бальбоа Оса: біографія

Хав'єр Анхель Бальбоа Оса біографія, фото, розповіді - футболіст Екваторіальної Гвінеї, полузащінік португальської «Бенфіки»

футболіст Екваторіальної Гвінеї, полузащінік португальської «Бенфіки»

Народився в Мадриді. Батьки футболіста - уродженці Екваторіальної Гвінеї, громадянство якої і перейшло їх дитині. Бальбоа почав займатися футболом у юнацькій команді «Реала», а в 20 років дебютував у складі другої команди, яка на той момент виступала в Сегунді.

Провівши в сезоні 2005/06 32 матчі, Бальбоа був відданий в оренду «Расинг». За який дебютував 27 серпня 2008 в матчі 1-го туру чемпіонату Іспанії проти мадридського «Атлетіко», вийшовши на заміну на 64-й хвилині замість Крістіана Альвареса. Всього в сезоні 2006/07 за «Расинг» він провів 30 матчів і відзначився переможним голом у ворота "Мальорки". Перед початком сезону 2007/08 футболіст повернувся в «Реал», де німецький фахівець Бернд Шустер почав використовувати його в якості вінгера на обох флангах. У Лізі чемпіонів дебютував Хав'єр 24 жовтня 2007 в матчі 3-го туру групового турніру проти грецького «Олімпіакоса», вийшовши на заміну на 82-й хвилині замість Снейдера і вже в додатковий час забив гол. У результаті Бальбоа продовжив контракт з мадридцями до 2011 року. Проте сезон 2008/09 півзахисник почав у новому клубі - ним стала лісабонська «Бенфіка». У 2010 році він відправився в оренду на півроку в клуб Сегунди «Картахена».

залучатися до національної збірної Екваторіальної Гвінеї Бальбоа почав в 2006 році. Однак дебют півзахисника відбувся тільки 2 червня 2007 року в матчі проти збірної Руанди (0:2).