Лучано Спаллетті: біографія

Лучано Спаллетті біографія, фото, розповіді - колишній італійський футболіст, нині тренер санкт-петербурзького «Зеніта»
-

колишній італійський футболіст, нині тренер санкт-петербурзького «Зеніта»

Після закінчення в 1994 році малопримітної кар'єри гравця (Спаллетті виступав за клуби, що грали в серії С італійського чемпіонату), Лучано Спаллетті залишився в "Емполі", рік керував молодіжною командою, в 1995 році був призначений головним тренером основного складу. За два роки він вивів скромний клуб з серії С у вищий дивізіон.

У 1998 році Спаллетті перейшов до «Сампдорію», що мала в своєму складі досить сильних гравців, але справу до генуезької клубі у Спаллетті не склалися, він був звільнений ще до закінчення сезону, а клуб за підсумками чемпіонатa покинув серію А. Наступний клуб молодого наставника, «Венеція», також став одним з невдах наступного сезону 1999/2000.

З другої спроби очоливши «Удінезе» у 2002 році, Спаллетті сенсаційно перетворив клуб-середняк. «Удінезе» з Спаллетті закінчував чемпіонат на 5-му, 7-м і 4-му місцях, вперше отримавши можливість брати участь у розіграші Ліги чемпіонів. Однак Лучано в літнє міжсезоння покинув «Удінезе», заявивши, що не може гарантувати подальшого прогресу, як того хотів президент клубу. Через два тижні Спаллетті підписав дворічний контракт з «Ромою», що перебувала в той період у дуже плачевному стані і ледь врятувався від вильоту. Незважаючи на невдалий початок сезону 2005/06, за підсумками чемпіонату «Рома» зайняла п'яту сходинку турнірної таблиці, а після застосування санкцій до ряду клубів, викритих в організації договірних матчів, піднялася на другу сходинку, що дало можливість римлянам грати в Лізі чемпіонів, де вони дійшли до 1 / 4 фіналу, поступившись розгромно «Манчестер Юнайтед». І наступні два сезони «Рома» займала другий рядок у чемпіонаті і вибувала - спершу в чвертьфіналі Ліги чемпіонів, знову поступившись дорогою «МЮ», а роком пізніше - в одній восьмій фіналу, програвши по пенальті «Арсеналу».

Двічі «Рома» під керівництвом Спаллетті завойовувала Кубок Італії - 2006/07 і 2007/08, і один раз, у 2007, Суперкубок.

За підсумками 2006 і 2007 років Спаллетті визнавався кращим тренером Серії А.

1 вересня 2009 після невдалого старту на початку сезону 2009/2010 закінчив роботу з римським клубом.

10 грудня 2009 року на засіданні ради директорів ФК «Зеніт» була одноголосно затверджена кандидатура Лучано Спаллетті на пост головного тренера клубу. Контракт Спаллетті розрахований на три роки. За інформацією газети «Комерсант», що посилається на "La Gazzetta dello Sport», його зарплата складе близько 4 млн євро на рік; за даними інтернет-газети «Фонтанка.ру» - 2,5 млн євро на рік.

За той період, який він є головним тренером, «Зеніт» не програвав впродовж 23 матчів. Своєї першої поразки в чемпіонаті Росії Спаллетті зазнав у перенесеному гостьовому матчі 16-го туру проти московського «Спартака» з рахунком 0:1. За перші півроку роботи Спаллетті зумів налагодити оборону пітерського клубу - за 13 матчів «Зеніт» пропустив лише три голи, забитих зі стандартних положень.

16 травня 2010 «Зеніт» став володарем Кубка Росії, обігравши у фінальному матчі на ростовському стадіоні «Олімп-2» Новосибірськ «Сибір» з рахунком 1:0 (єдиний м'яч у ворота Войцеха Ковалевські на 60-й хвилині з пенальті провів Роман Широков). Після гри в інтерв'ю газеті «Спорт-Експрес» Лучано Спаллетті зізнався, що цей трофей для нього «безцінний».

14 листопада 2010, за 2 тури до закінчення завдяки небезспірною підтримки Газпрому і бюджетних коштів російського чемпіонату- 2010, після домашньої перемоги над «Ростовом» з розгромним рахунком 5:0, «Зеніт» став чемпіоном країни. За словами Спаллетті, він присвятив цю перемогу, по-перше, гравцям, «які її заслужили», по-друге, - Олексію Міллеру і Олександр Дюков, по-третє, - Петербургу і уболівальникам.