Олександр Сонг Білонг: біографія

Олександр Сонг Білонг біографія, фото, розповіді - камерунський футболіст, півзахисник англійського «Арсеналу» і національної збірної Камеруну
-

камерунський футболіст, півзахисник англійського «Арсеналу» і національної збірної Камеруну

Олександр Сонг Білонг почав свою футбольну кар'єру в 2003 році в молодіжному складі французького клубу «Бастія». Рік по тому Сонг дебютував в основній команді «Бастії», його дебют відбувся 7 серпня 2004 року в матчі проти «Страсбур», Олександр у матчі вийшов на заміну на 86-ій хвилині матчу, який завершився перемогою «Бастії» з рахунком 2:1. Всього в сезоні 2004/2005 Сонг відіграв за «Баста» в різних турнірах 34 матчі, з них 31 матч припадав на ігри чемпіонату Франції 2004/2005.

Під час виступу за «Баста» Сонг Білонг привернув увагу багатьох європейських клубів, серед яких були і «Інтер», «Манчестер Юнайтед», «Мідлсбро» і «Ліон». Проте головний тренер англійського клубу «Арсенал» Арсен Венгер був настільки вражений Сонг Білонгом, що запросив його на передсезонний збір команди до Австрії. «Арсенал» взяв Сонг Білонга в оренду на сезоні 2005/2006, дебют Олександра відбувся 19 вересня 2005 року в матчі проти «Евертона», Сонг Білонг вийшов на заміну замість Фредріка Юнгберга на 86-ій хвилині, до цього часу його команда перемагала з рахунком 2:0. 22 листопада 2005 Олександр дебютував у Лізі чемпіонів 2005/2006 у матчі проти клубу «Туна» вийшовши на заміну на 57 хвилині матчу, який завершився перемогою «Арсеналу» з рахунком 1:0. Всього в чемпіонаті Англії сезону 2005/2006 Сонг зіграв 5 матчів. У червні 2006 року Арсенал за ? 1 млн викупив трансфер Сонга у «Бастії» і підписав з ним контракт на чотири роки.

Ставши повноцінним гравцем «Арсеналу» Сонг Білонг відіграв два матчі в чемпіонаті Англії 2006/2007 і один в Лізі чемпіонів 2006/2007 проти португальського «Порту», ??після чого в січні 2007 року був відданий в оренду «Чарльтон Атлетіку». Дебют Сонга в новому клубі відбувся 10 лютого 2007 року в матчі проти «Манчестер Юнайтед», Олександр відіграв весь матч, а його клуб програв з рахунком 2:0. Всього за «Чарльтон» Сонг зіграв у чемпіонаті Англії 2006/2007 12 матчів, а після закінчення оренди повернувся в «Арсенал». У сезоні 2007/2008 Сонг Білонг ставав бронзовим призером чемпіонату Англії.

Олександр Сонг Білонг з 2002 по 2003 рік виступав за юнацьку збірну Франції, а з 2003 року вважав за краще виступати за юнацьку збірну Камеруну. В основній команді Камеруну Сонг Білонг дебютував 22 січня 2008 року в матчі кубка Африки 2008 проти збірної Єгипту, Олександр вийшов на заміну на 46 хвилині матчу, який завершився поразкою Камеруну з рахунком 4:2, у цьому матчі також взяв участь двоюрідний брат Олександра, Рігоберта Сонг. У результаті Камерун в турнірі зміг дійти до фіналу, в якому програв все тим же єгиптянам з рахунком 1:0.

У серпні 2008 року Сонг Білонг у складі олімпійської збірної Камеруну відправився на Олімпійські ігри в Пекін. У першому матчі групового турніру проти збірної Південної Кореї Сонг не зіграв, він був у запасі. Дебют Сонга на турнірі відбувся 10 серпня 2008 року в другому матчі групового турніру проти збірної Гондурасу, Олександр відіграв весь матч, а його команда завдяки м'ячу Стефана Мбіа перемогла з рахунком 1:0. У третьому матчі Камерун зіграв внічию 0:0 зі збірною Італією і вийшов у чвертьфінал олімпійського турніру, де Камеруну належало зіграти зі збірною Бразилією. В основний час матчу була зафіксована нульова нічия, а в додатковий час команда Сонг Білонга програла з рахунком 2:0, у бразильців на свій рахунок записали м'ячі Рафаель Собіс і Марсело.

Приватне життя

Рекордсмен збірної Камеруну за кількістю проведених матчів Рігобер Сонг є двоюрідним братом Олександра. Найчастіше його помилково називають дядьком півзахисника «Арсеналу», але сам Рігобер повідав, що їхні батьки були братами. Рігобер справив великий вплив на долю Олександра, який втратив батька у віці трьох років.

Рання розлука з батьком вплинула на Олександра. Він прагнув знайти повноцінну сім'ю і одружився у віці 18 років, до 21 року у нього вже було двоє дітей. І Сонг не вважає це чимось ненормальним: