Халіду Сіссоко: біографія

Халіду Сіссоко біографія, фото, розповіді - сенегальський і азербайджанський футболіст
-

сенегальський і азербайджанський футболіст

Халіду Сіссоко народився 28 серпня 1978 року в столиці Сенегалу - Дакарі. Футболом почав занімться в університетській команді. Першим тренером був місцевий фахівець Ассане Бах.

Футбольну кар'єру розпочав у 1994 році, з виступ у сенегальської команді «Жанна д'Арк». У 2004 році перейшов в бакинський клуб «Баку», кольори якого захищає донині. Дебют у складі клубу відбувся 26 вересня 2004 року проти команди «Шефа», в якому «банкіри» здобули перемогу з рахунком 3:0. Є громадянином Азербайджану.

Збірна Сенегалу

Дебютував у складі національної збірної Сенегалу в 2003 році. Провів у складі головної збірної країни 19 матчів. Виступав також за молодіжну збірну країни.

Цікаві факти

За підсумками опитування, проведеного інтернет порталом www.apasport.az спільно з Професійною футбольною лігою, Халіду Сіссоко був обраний кращим воротарем Азербайджану за підсумками сезону 2008/09 років.

Був обраний кращим гравцем XVI туру XVII чемпіонату Азербайджану в Прем'єр-лізі, за підсумками опитування, проведеного сайтом Livesport.az серед представників засобів масової інформації.

У сезоні 2006/07 років 10 ігор поспіль, протягом 985 хвилин, протримав свої ворота недоторканними, що є другим кращим результатом серед воротарів в новітній історії Азербайджану. Є також володарем третій рекорду в 971 хвилину.

У 2007 році на Кубку Чемпіонів Співдружності 3 гри поспіль зберігав сухими свої ворота, що також є рекордом для азербайджанських клубів, коли або виступали в цьому турнірі.

За час виступу у складі ФК «Баку» чотири рази отримував червону картку.

На думку Сіссоко, кращим голкіпером Азербайджану є Дмитро Крамаренко.